תיאוריה מוזיקלית  

      חיים לוי
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מונה:

תמליל

דף הבית >> לחן ועיבוד מוזיקלי >> תמליל
תמליל-  זוהי השיטה שבה רוצה להביע אדם את מחשבותיו על הכתב באמצעות מילים. באם הוא משורר, סופר, עיתונאי , חוקר, מדען או כל הקשר אחר.

תמלילן-  זהו האדם אשר כותב את המילים .. מילים  שאינם בהכרח לשימוש מוזיקלי. סופרים כותבים מילים לדוגמא- שי עגנון, משוררים כותבים מילים- כגון המשוררת רחל , חנה סנש, לאה גולדברג , אנשי תרבות כותבים מילים- יהונתן גפן , אהוד מנור,  עיתונאים כותבים מילים- יאיר לפיד, עמוס עוז ועוד..ובעצם כל אדם יכול לכתוב מילים.

שיר-  זוהי הבעה של תמליל אומנותי אשר קיימת בה חוקי כתיבה הכוללת בתים ופזמון חוזר בחריזה בתוך הבתים ובתוך הפזמון. לכמה מכם זה ישמע מוזר אך למושג שיר אין כל קשר למוזיקה.  עובדה שישנם אלפי שירים שכלל לא הולחנו. לדוגמא- שירו של ביאליק - שלום רב שובך ציפורה נחמדת.. וכדומה.. למרות האמור אנו נשתמש במילה שיר כסמל לתוצאה של חיבור מילים למנגינה. 
 
הגייה-  זוהי השיטה שבה מבוצעת התאמה של המילים לצלילים ולהיפך.. לנושא זה חשיבות עצומה בעת חיבור המלים למנגינה. שהרי ישנן אלפי שפות שונות שאותן יש להתאים ל-12 צלילי המוזיקה האוניברסלים.
יש לציין כי כל הגייה שונה משפה אחת לשפה אחרת, ההגייה של השפות :גרמנית, איטלקית, צרפתית, לטינית ערבית, עברית וכדומה.. ולכן על התמלילן לדעת את חוקי ההגייה לגבי השפה שאותה הוא הולך לתמלל .המשך צפייה מהנה!


                                                                                                                                                                                  <<< חזרה לדף קודם                                                                                                             המשך בעמוד הבא >>>
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים