תיאוריה מוזיקלית  

      חיים לוי
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מונה:

הפקה מוזיקלית

דף הבית >> הפקה מוזיקלית
הפקה מוזיקלית 

זהו תחום פיקטיבי, זוהי המצאת המאה.. היום מזוהה תחום זה כאחד מהתחומים הכי חזקים בעולם המוזיקה. המצאה אשר למעשה הוכיחה את עצמה.. ושינתה את פני המוזיקה בכל העולם.. 
המוצר הזה אשר נקרא הפקה מוזיקלית נוצר למעשה כדי לארגן את כל מה שקשור לבריאתו של שיר חדש והבאתו לכדי שמיעה של הצופים בכל רחבי העולם.
כל מה שמתואר כאן הן אותם שלבים אשר גורמים למעשה לגרום לנו לצופים לשמוע ולומר, יופי של שיר ולחזור ולשמוע אותו שוב ושוב, או לאחר מספר שניות לעבור כדי לשמוע שיר אחר.

מהו הגורם לכך, שזמר/ת הופך/ת לכוכב? האם היום עם כל המחשוב שקיים ניתן לכתוב מוזיקה אשר לבטח  תהפוך ללהיט?
מהי הכוונה בשיר טוב או בשיר גרוע? הרי שניהם כתובים מאותם 12 צלילים אוניברסלים שאנו מכירים? מדוע המוזיקה של מוצרט נחשבת למוזיקה הטובה ביותר שהאדם כתב מעודו, ומדוע אנו אומרים כי המילים אשר כתב דוד המלך ספר התהלים הן המילים היפות ביות אשר נכתבו ע"י יצור אינוש מאז ומעולם.. 

מהיכן נובעים אותם זמרים/ות שאנו מכירים כיום כמו סטינג, כמו בון ג'ובי, כמו רוד סטיארט, כמו ברייאן אדמאס, כמו ברברה סטרייסנד, כמו מדונה, כמו סלין דיון והכי מדהים שהרשימה הנה קצרה ומוגבלת .. שהרי בעולם זה ישנם 10 מילארד תושבים , והכי מדהים שניתן לומר שאין לנו יותר ממאה זמרים/ות איכותיים בכל העולם הזה. 

כמה זמרים איכותיים אנו מכירים בארץ שלנו? ניתן לספור אותם על 10 אצבעות : הנה נרשום לפי א..ב כדי לא לפגוע בשום  זמר או זמרת :אריק איינשטיין, אייל גולן, אושיק לוי, ארכדי דוכין, אבי טולדנו, בועז שרעבי, שלום חנוך, יהורם גאון וזהו כאן נתקעתי..כנ"ל לגבי זמרות: עופרה חזה, חוה אלברשטיין,גלי עטרי, רבקה זוהר, מירי אלוני, יהודית רביץ, ג'וזי כץ, רותי נבון, ריקי גל, שרית חדד וכאן שוב נתקעתי.. ובכן הרשימה אכן קצרה .. ונניח שהגענו ל-100 זמרים וזמרות עדיין זהו אחוז אפסי לעומת 10 מיליון האזרחים החיים במדינה הזו. 

ובכן,  מה חסר כדי שיהיו לנו יותר זמרים וזמרות ובאיכות טובה.? ומה חסר כדי שתהיה לנו מוזיקה טובה,  ואיך כל זה שייך לנושא ההפקה המוזיקלית. 

בכל השאלות הללו נגע כאן בהמשך.. כולל השאלות אשר לי מציקות במיוחד:
מדוע אין בתי ספר בארץ להכשרת זמרים/ות? 
מדוע אין בתי ספר בארץ אשר מלמדים את כל נושא ההפקה המוזיקלית על בוריו..
מדוע אין בתי ספר בארץ אשר מלמדים את שיטת ההלחנה , כתיבת המילים, והעיבוד המוזיקלי. 
האם שאלתם את עצמכם כמה פסנתרנים טובים יש בארץ הזו ובכל כלי נגינה כל שהוא פשוט מתי מעט.. 
וכמובן מעט מאוד של זמרים וזמרות איכותיים . 

והכי מדהים שהבעיות אשר תארתי כאן נפוצות בכל העולם. בקיצור באם רוצים מוזיקה טובה, זמרים וזמרות איכותיים, הרי שיש צורך לשנות את כל התפיסה המוזיקלית
הקיימת בארץ הזו ובעולם כולו.   


המשך צפייה מהנה!

 

<<< חזרה לדף קודם                                                                                               המשך בעמוד הבא >>>


 
 

 


 
לייבסיטי - בניית אתרים