תיאוריה מוזיקלית  

      חיים לוי
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מונה:

אולפן הקלטות

דף הבית >> הפקה מוזיקלית >> אולפן הקלטות
אולפן הקלטות 
משחר האנושות האדם הנו היצור הכי איגואיסטי שיש, האדם שאף להנציח את עצמו באמצעות הילודה, באמצעות ההשפעה הכספית, או באמצעות יצירה או רעיון שיצר. במתכונת הקודמת צייר צייר ציור ובהיותו ציור איכותי נשתמר הציור אשר מבטא למעשה תוצאה של פעילות אומנותית ( לדוגמא- הצייר ואן גוך שיטת הציור שלו בנקודות יצרה תפנית אומנותית  בנושא המכונה ציור).
המוזיקה של מוצרט אף היא יצרה תוכן אומנותי יוצא דופן אשר נשתמר באמצעות תוים .. שיטת הכתיבה של מוצרט יצרה אף היא תפנית אומנותית בנושא כתיבת המוזיקה. ולמרות כל אלה שהיו לפניו או אחריו מוצרט היה וישאר כקומפוזיטור הטוב ביותר בכל הדורות..מאז ומעולם.. אומנם היצירות של מוצרט נשתמרו באמצעות התווים אך הביצוע הפיזי אינו בנמצא אתנו כי בתקופה זו טרם היה אולפן הקלטות והכל אם כן בוצע באמצעות הופעה חיה .והבעיה היתה אז כיצד מנציחים משהו שהוא לא פיזי. 
תארו לכם שהייה לנו אולפן הקלטות בתקופתו של מוצרט, באך, שוברט,  ויואלדי  וכו.. ותארו לכם שהיתה לנו הקלטה של שירי התהלים אשר שר דוד המלך או שיר השירים אשר לשלמה..  

האולפן המסחרי כיום מכיל למעשה שני חדרי אולפן נפרדים: אולפן אחד שבו מתבצעת פעולת ה-Live   ההקלטות החיות.. ובחדר השני חדר ה- Ctrl  (הבקרה), נמצאים המפיק המוזיקלי  וטכנאי ההפקה הטכנאי של המפיק שמתפקידו להגן על הסיגנל וכמובן הטכנאי המקורי של האולפן  אשר מכיר את המחשוב המקומי.
כמובן שבנוסף לשני חדרים אלו ישנו חדר המזכירות, חדר המכונות (אשר חייב להיות בקירור תמידי כדי לשמור על ציוד ההקלטה)..

המח משלים תמיד את החסר .. ניתנה דוגמא על הלוח נכתב: העין רואה מה מה שהעין רוצה לראות.. 
ומשום מה רב בני האדם, אשר נבדקו בסוגיה זו החסירו בדקלום את המילה מה וקראו את המשפט כך:  העין רואה מה שהעין
רוצה לראות .. מעניין אך זה מה שלמעשה מתבצע בזמן ההמרה מאנלוגי לדיגיטלי.. אנו שומעים 90 אחוז ומשלימים את ה-10 אחוז החסרים. ולכן כאשר שומעים הקלטה אנלוגית רובם יאמרו כי הקלטה זו יותר איכותית מהדיגיטלית... מעניין!

 
המשך צפייה מהנה!

 

<<< חזרה לדף קודם                                                                                                      המשך בעמוד הבא >>>

 
לייבסיטי - בניית אתרים